13 January, 2013

San Francisco Bay Area, USA

via wikipedia 


San Francisco jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowaną metropolią na świecie i zalicza się do najpiękniejszych miast na całym kontynencie. Chociaż nigdy nie dane mi było tam być można by powiedzieć, że znam to miasto z niezliczonej ilości filmów czy seriali. Jest położone nad piękną zatoką, zbudowane na 48 wzgórzach i pojawia się jako tło wielu obrazów.
San Francisco sprawia niebywałe wrażenie wynurzając się każdego ranka z porannej mgły, a nocą natomiast świeci milionami świateł. 

via fastcoexist.com


via richard-seaman.com 
Golden Gate to chyba najbardziej znany most na świecie, symbol San Francisco. Zwany jest Mostem Złotych Wrót i zalicza się do największych cudów techniki. Mogę sobie tylko wyobrazić jak wspaniały widok rozciąga się z niego na San Francisco. (Oczywiście nic nie może się równać z panoramą naszej toruńskiej Starówki ;) Most Golden Gate posiada niestety swoją mroczną stronę. Zwany jest również mostem samobójców. Co roku odbiera tam sobie życie kilkadziesiąt osób. Most stał się symbolicznym pomostem między życiem i śmiercią, żywymi i umarłymi, co kryje za sobą nutkę tajemniczości...

via usatravel.about.com 
No comments:

Post a Comment